cover

Aktualności

W dniach 21-24 listopada 2006 r. odbędą się Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO.

Co nowego na POLEKO?

Setki nowych produktów, nowe ekspozycje specjalne oraz bogaty program specjalistycznych konferencji i seminariów to największe atrakcje tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO, które odbędą się w Poznaniu w dniach 21-24 listopada 2006 r. Ze względu na przypadającą w tym roku 1. rocznicę wejścia w życie Protokołu z Kioto oraz fakt, że Komisja Europejska zapoczątkowała właśnie wieloletnią kampanię pod tym tytułem, tematem wiodącym targów będą „Zmiany klimatu”. Honorowy patronat nad tymi największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami ekologicznymi objął Minister Środowiska.
Ekspozycja POLEKO 2006 zapowiada się bardzo ciekawie. Podzielona została na sektory tematyczne: Woda i ścieki, Odpady, utrzymanie czystości i porządku, Energia, Edukacja ekologiczna, Powietrze, hałas i wibracje. Każdemu z sektorów towarzyszyć będą liczne konferencje i inne atrakcyjne wydarzenia. Swoją innowacyjną ofertę zaprezentuje wielu liderów branży z kraju i zagranicy. Największym magnesem dla zwiedzających targi profesjonalistów będą liczne nowości prezentowane na stoiskach. Odszukanie nowych produktów pośród bogatej targowej oferty ułatwi specjalne oznakowanie. Informacje o nowościach prezentowanych podczas POLEKO 2006 będzie można znaleźć jeszcze przed targami na stronie www.poleko.mtp.pl.
Jak co roku w targach POLEKO 2006 weźmie udział wiele firm zagranicznych. Stałym elementem ekspozycji POLEKO są oficjalne zagraniczne wystąpienia narodowe. Obok tradycyjnie obecnych na targach ekspozycji Austrii, Danii, Francji, Niemiec, Szwecji i Włoch gościć będziemy po raz pierwszy narodowe wystąpienia firm z Australii, Japonii, Hiszpanii, Norwegii i Szwajcarii.

Ekspozycje specjalne
Nowością tegorocznych targów będzie Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i ekspozycja Pompy dla gospodarki wodno-ściekowej. POLEKO wzbogacą także znane z poprzednich edycji prężnie rozwijające się ekspozycje specjalne: Salon Czystej Energii - poświęcony zagadnieniom odnawialnych źródeł energii, Salon Recyklingu – obejmujący tematykę zagospodarowania odpadów, Salon Investcity – Środowisko - prezentacja inwestycji planowanych przez gminy, Salon Nauka dla Środowiska – wystawa przedstawiająca najnowsze wyniki badań instytutów naukowo-badawczych i jednostek badawczo-rozwojowych w zakresie technologii ochrony środowiska oraz Park Techniki Komunalnej – ekspozycja wystawców oferujących sprzęt komunalny.

Platforma edukacji i wymiany doświadczeń
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń przygotowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w ścisłej współpracy z partnerami branżowymi. Razem z Departamentem Generalnym ds. Środowiska Komisji Europejskiej oraz Międzynarodową Naukową Siecią Tematyczną Technologie Ochrony Środowiska MTP przygotowują międzynarodową konferencję European Forum on Eco–innovation „Financing Eco–Innovation”. Ministerstwo Środowiska będzie organizatorem seminarium fińsko-polskiego. Pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec odbędą się polsko-niemieckie spotkania poświęcone tematyce ochrony środowiska. Wspólnie z firmą Aquanet S.A. MTP organizują cykl spotkań dla zakładów wodno-kanalizacyjnych „Nie tylko woda i ścieki”, podczas którego omawiany będzie stan obecny i perspektywy rozwoju usług dodatkowych świadczonych przez spółki wodno-ściekowe. Z kolei z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowywana jest konferencja „Klęski naturalne i ich skutki”.
Jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznych targów będzie debata na temat szans realizacji dyrektyw Unii Europejskiej w gospodarce odpadami, która odbędzie się 22 listopada, drugiego dnia targów. Wezmą w niej udział przedstawiciele najważniejszych instytucji, izb i stowarzyszeń związanych z gospodarką odpadami. Trzeciego dnia targów (23.11.) odbędzie się seminarium „Systemy gospodarki odpadami. Dobre bo polskie”, którego organizatorami są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Komunalnych Związków Gmin i Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Podczas targów odbędzie Forum Recyklingu - cykl prelekcji organizowanych dla przedstawicieli zakładów przemysłowych, które zobowiązane są do wprowadzania inwestycji związanych z przepisami odpadowymi, firm związane z branżą recyklingu oraz przedstawicieli samorządów i zakładów komunalnych odpowiedzialnych za tę tematykę. Z kolei do udziału w Forum Czystej Energii zaproszeni zostaną przedsiębiorcy zainteresowani wprowadzeniem inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii i przedstawiciele firm związanych z branżą OZE. Interesującą konferencję „Doświadczenia z handlu emisjami w Polsce i Unii Europejskiej” przygotowuje Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska.
Już po raz dziesiąty odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, którego organizatorem jest Abrys Sp. z o.o. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Jedna Europa – wspólne środowisko”. Samorządowców MTP wspólnie z redakcją magazynu „Fundusze Europejskie” zaproszą na seminarium „Fundusze europejskie na ochronę środowiska w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej UE”. Z kolei podczas konferencji organizowanej przez Katedrę Ratownictwa Medycznego Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Poznaniu omówione zostaną postępy diagnostyki i ratownictwa chemiczno-ekologicznego, technicznego i medycznego w zagrożeniach środowiskowych.
Podczas targów POLEKO odbędzie się posiedzenie zarządu World Packaging Organization.
Szczegółowe informacje na temat programu POLEKO 2006 na stronie: www.poleko.mtp.pl

Rejestracja zwiedzających
Organizatorzy zapraszają na stronę internetową targów POLEKO, gdzie zamieszczane są najświeższe informacje na temat ekspozycji i programu wydarzeń. Tutaj znajduje się też formularz rejestracyjny dla zwiedzających - jego wypełnienia w Internecie pozwoli na skrócenie czasu załatwiania formalności podczas wstępu na targi.

środa 27 września 2006


Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej