cover

Artykuły

Wrażenia po konferencji

W dniach 16-17 października 2003 r. odbyła się trzecia już edycja konferencji naukowo-technicznej: "Woda-Człowiek-Środowisko". Tym razem miejscem spotkania był Licheń - miejsce słynące ze wspaniałej Bazyliki Matki Boskiej Licheńskiej

środa 9 marca 2005

czytaj więcej



Zagospodarowanie wód opadowych. Szczególne problemy

Zagospodarowanie wód opadowych charakteryzuje pewna wyjątkowość na tle pozostałych systemów infrastruktury technicznej. Przede wszystkim bez jakiegoś rozwiązania zagospodarowania wód opadowych trudno jest w ogóle mówić o w miarę normalnym osadnictwie. Artykuł ukazuje sposoby postępowania przy zagospodarowaniu wód opadowych.

środa 9 marca 2005

czytaj więcej



Nowelizacja Ustawy

Planowana nowelizacja ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. "Prawo wodne" ma umożliwić spółkom wodnym prowadzenie bez ograniczeń działalności w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzanie ścieków.

wtorek 8 marca 2005

czytaj więcej



Opinia prawna w sprawie zakresu stosowania przez jednoosobowe spółki gminne będące przedsiębiorcami

W Dzienniku Ustaw z dnia 9 lutego 2004 r. (nr 19, poz. 177) opublikowana została Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych. Ustawa dostosowuje obowiązujące w naszym kraju zasady udzielania zamówień publicznych do obowiązujących w tym zakresie standardów i rozwiązań funkcjonujących w prawodawstwie UE. Artykuł zawiera objaśnienia przepisów owej ustawy.

wtorek 8 marca 2005

czytaj więcej



Sprawozdanie z działalności Rady Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" za okres III kadenc

5 listopada 1998 r. odbyło się w Warszawie Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie". Zgromadzenie dokonało oceny działalności Izby za okres II kadencji i wybrało Radę Izby na III kadencję 1998-2001.

poniedziałek 7 marca 2005

czytaj więcej



Ustawa "o dostępie do informacji"

W ustawie z dnia 6 września 2001 r. "o dostępie do informacji publicznej" (Dz. U nr 112 poz. 1198 z 2001 r.) wymieniono podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznej. Ustawa ta obejmuje większość funkcjonujących na rynku przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych.

poniedziałek 7 marca 2005

czytaj więcej



Polityka wodna unii europejskiej

Artykuł o wadach i zaletach Ramowej Dyrektywy Wodnej UE.

poniedziałek 7 marca 2005

czytaj więcej



Skład Krajowej Rady Gospodarki Wodnej

Minister Środowiska Stanisław Żelichowski, działając na podstawie ustawy Prawo Wodne z dnia 18 lipca 2001 r., powołał Krajową Radę Gospodarki Wodnej w czerwcu 2002 r.

niedziela 6 marca 2005

czytaj więcej



Za dwa lata Unia zbada jakość ścieków

W Ministerstwie Środowiska trwają intensywne prace nad przygotowaniem skorygowanej wersji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. W grudniu 2005 roku upływa termin, do kiedy samorządy muszą o 69 proc. zredukować poziom zanieczyszczeń w odprowadzanych ściekach. Przygotowywana korekta urealni wykaz zadań oraz pokaże, w jakim stopniu Polska wywiąże się ze zobowiązań. Dochodzenie do unijnych wymogów w zakresie oczyszczania ścieków reguluje Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Został on przyjęty przez Radę Ministrów 16 grudnia 2003 r. Zadania w nim określone wynikają z zapisów ustawy Prawo wodne oraz unijnej dyrektywy ściekowej (91/271/EWG).

niedziela 6 marca 2005

czytaj więcej



Gospodarka wodna jako element ochrony środowiska

Artykuł poświęcony nowemu prawu ochrony środowiska i prawu wodnemu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stosowanie opłat i kar

sobota 5 marca 2005

czytaj więcej




Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej